HomeTeam ⋅ Czesław Starosta

CZESŁAW STAROSTA

Attorney-at-law

Poznań

polski, angielski

profil na LinkedIn

Profile

Radca prawny w Kancelarii Prawnej GJW. Obszarem jego aktywności zawodowej w Kancelarii jest głównie prawo cywilne, prawo ubezpieczeń gospodarczych, prawo pracy, prawo budowlane i proces inwestycyjny oraz prawo zamówień publicznych.

Experience

Doświadczenie zawodowe zdobywał od 2012 roku, pracując w wiodących kancelariach prawnych w Poznaniu. Zajmował się głównie bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, w szczególności reprezentowaniem ich interesów w postępowaniach sądowych. Zarządzał również zespołem obsługi procesowej podmiotów gospodarczych funkcjonujących na rynku ubezpieczeń. Posiada doświadczenie procesowe i aktywnie występuje przed sądami powszechnymi wszystkich instancji.

Education, Qualifications

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracę magisterską pt. „Transakcje dokonywane pomiędzy podmiotami powiązanymi a ochrona wspólników i akcjonariuszy mniejszościowych" obronił w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego. Wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu od 2019 roku. Biegle włada językiem angielskim.