SPECJALIZACJE

HomeZespółEwelina Nowakowska

Ewelina Nowakowska

Doradca podatkowy

ewelina.nowakowska@gjw.pl
 +48 61 663 03 60
Poznań

Specjalizuje się w prowadzeniu kompleksowych przeglądów podatkowych w zakresie identyfikacji obszarów ryzyka podatkowego. Przygotowała szereg opinii podatkowych w zakresie różnorodnych aspektów związanych z opodatkowaniem VAT i akcyzą oraz podatkiem dochodowym zarówno transakcji krajowych, jak i międzynarodowych. Prowadziła liczne postępowania podatkowe (m.in. przygotowywała wnioski o stwierdzenie nadpłaty, odwołania, skargi do wojewódzkich sądów administracyjnych). Została dwukrotnie wyróżniona w rankingach najlepszych doradców podatkowych Dziennika Gazety Prawnej zajmując dwukrotnie 3 miejsce w kategorii VAT (2014), zaś w 2016 z w kategorii ceny transferowe.

Od sierpnia 2005 r. pracowała w Departamencie Doradztwa Podatkowego KPMG Tax sp. z o.o. (obecnie KPMG Tax M. Michna sp. k.) w Zespole ds. Cła i Akcyzy. Od października 2007 r. zatrudniona w krakowskim biurze Ernst & Young, gdzie zajmowała się m.in. zagadnieniami dotyczącymi podatków pośrednich (VAT, akcyza). Od października 2009 r. stowarzyszona w ramach międzynarodowej grupy firm doradczych HLB M2.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem rady nadzorczej Artifex Mundi S.A.

Practice